Prečo kŕmiť psíky kvalitnou stravou?

Pred štyridsiatimi rokmi sa psi dožívali v priemere 17 rokov, dnes už len 11. Najväčšími hrozbami pre našich psíkov sú civilizačné choroby, ktoré sú známe aj nám - rakovina, obezita a cukrovka. Výskyt cukrovky u psov za posledných 5 rokov vzrástol o 600 %, obezity o 60 % a rakovinou trpí každý druhý (!) pes. Vo veľkej miere k tomu prispieva nesprávna strava – krmivo a granule pre psov s obsahom ingrediencií, ktoré by ste určite psíkovi dávať nechceli.

Každému majiteľovi by preto malo záležať na výžive svojho psa, pretože ňou vieme zásadne ovplyvniť jeho zdravie. Zdravý pes je šťastný pes a šťastný pes = šťastný majiteľ :)

Podľa najnovších výskumov vieme dokonca znížiť riziko výskytu rakoviny u psov až o 30 – 40 % a to len drobnými zmenami v ich výžive. Stačí len upraviť jedálniček a vylúčiť z neho to, čo psíkom škodí.

Skoro každé mainstreamové krmivo pre psy, s ktorým sa stretnete v našich obchodoch, obsahuje lacnú kostnú múčku, odpad z obilnín, spojivá, umelé príchute, konzervačné látky, cukor a iné látky, ktorými – ak vám záleží na zdraví vášho psíka – by ste ho mali kŕmiť čo najmenej.

Aj keď na našom trhu je relatívne široký výber produktov, stale tu chýbali také, z ktorých by  sme mohli vybrať pamlsky či krmivo pre naše 2PSY. Rozhodli sme sa to zmeniť a začali sme dovážať zahraničné produkty od spoločností, ktoré si svoje podnikanie postavili práve na TOP kvalite ponúkaných krmív a maškŕt pre psy.

V našom sortimente si nájde každý psík, či už trpí rôznymi potravinovými alergiami alebo mu chcete dopriať z toho najlepšieho na trhu. V našich produktoch sa používajú potraviny hlavne v potravinárskej kvalite, a to čerstvé chudé mäso, zdravé vnútornosti ako srdce a pečeň, rôzne druhy zeleniny a ovocia, bylinky a iba prírodné prísady (morské riasy, BIO vaječné škrupiny, zeolit, šípky, peľ, srvátka, andská ružová soľ, repkový olej, atď.). Zamerali sme sa aj na psíkov s potravinovými intoleranciami, pre ktorých nie je jednoduché nájsť vhodný pamlsok či krmivo. Nájdete u nás rôzne druhy mäsa ako kengura, kôň, vodný byvol, rakúska krava Blondvieh a pštros v pamlskoch, konzervách alebo kompletnom sušenom krmive.

Sme si vedomí, že naše produkty nie sú najlacnejšie. Je to spôsobené práve TOP kvalitou všetkých surovín, za ktorých kvalitou si stojíme a dúfame, že si u nás nájdete to, čo váš psík potrebuje ;) Každého dodávateľa vyberáme dôkladne tak, aby spĺňal kritériá, kvôli ktorým sme sa rozhodli rozbehnúť náš e-shop.


Novší blog

Počet komentárov: 0

Napíš komentár

Komentáre musia byť pred publikovaním odsúhlasené

pri objednávke nad 40 € kuriér v SR zdarma

balíme a odosielame do 24 hodín

všetky produkty skladom, žiadne zbytočné čakanie

doručenie kuriérom od 3,90 €

Top

BECOME A SUBSCRIBER

Get 15% off your next order. Be the first to learn about promotions special events, new arrivals and more